Diamantová Mikrodermaabrazia

Patrí medzi najcielenejšie a najefektívnejšie formy povrchového peelingu kože. Mikrodermabrazia patrí k menej agresívnym metódam zlepšenia vzhľadu pleti. Je to dermatologická terapeutická metóda určená na odstránenie povrchových vrstiev pokožky a odumretých kožných buniek, ktorá súčasne podporuje produkciu nových buniek v hlbších vrstvách pokožky. Výsledkom je neprekonateľný pocit odľahčenej a jemnej pleti, stimulácia kolagénnej siete spojená so zlepšením textúry kože a jej vzhľadu, redukcia pórov s odstránením ich obsahu.

 

Účinky diamantovej mikrodermabrázie:

  • Ošetrenie unavenej pleti a omladenie
  • Ošetrenie mastnej pleti
  • Revitalizácia zrelej pleti
  • Hĺbkové čistenie pórov
  • Vylepšenie jazvičiek po akné
  • Ošetrenie slnkom poškodenej pleti
  • Efektívne ošetrenie a zjemnenie vrások
  • Redukcia pigmentových a stareckých škvŕn, farebné zjednotenie pleti

 

V poslednom uvedenom prípade sa zákrok veľmi úspešne kombinuje s fotorejuvenizáciou IPL. Kombinovaná liečba s pulzným svetlom sa robí v jednom sedení, prípadne v oddelených sedeniach podľa typu problému, pokožky. Najnovšou indikáciou kombinovanej liečby sa stala liečba akné.Mirkodermabrázia je určená nielen na peeling tváre, ale aj tela, kde zvyčajne riešime problém strií alebo jaziev.

 

 

Kontraindikácie – kedy nie je možné diamantovú mikrodermaabraziu vykonávať:

Mikrodermabrázia sa nekombinuje s mechanickým a chemickým peelingom. Výkon sa neodporúča pre osoby s keloidnými (hrubými) jazvami, aktívnym herpesom, akné v zapálenom štádiu, aktívnou rosaceou (ružovkou), AIDS, ekzémom, dermatitídou, rakovinou kože, vírusovým a cievnym ochorením, bradavicami, hepatitídou a osobám užívajúcim lieky na zníženie zrážanlivosti krvi.Táto metóda nie je účinná na odstránenie hlbokých jaziev, veľkých pigmentových škvŕn a permanentného tetovania.

 

Pred a po ošetrení sa doporučuje:

Zákrok je nebolestivý. Po zákroku pociťujete mierne prehriatie, ako po masáži, čo sa môže odraziť na miernom začervenaní pleti. Začervenanie sa zvyčajne v priebehu pár hodín vytráca. Odstránením povrchových vrstiev pokožky sa zlepšuje prienik účinných látok do kože.Po zákroku sa v domácom ošetrení aplikujú hydratačné regenerujúce prípravky a fotoprotektíva. V najbližších troch dňoch je potrebné vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu. 3 dni pred a 3 dni po zákroku je potrebné vynechať používanie krémov na báze AHA kyselín. Odporúčame 4 – 8 pravidelne sa opakujúcich sedení v rozpätí 2 týždňov. Po ukončení kúry sa odporúča opakovaná aplikácia ošetrenia každých 1 – 3 mesiace na udržanie dosiahnutého výsledku.

Už po prvom ošetrení sa obnoví svieža farba pleti, po ďalších sa zosvetlia pigmentové škvrny a dokonale sa odstránia z povrchu pokožky zrohovatené bunky. To podporí rýchlejšiu regeneráciu buniek, pokožka sa stane sviežou, rozžiarenou, vypnutejšou a bude pôsobiť mladistvo a zdravo.